Obecnie optyczny system parkowania jest niedostepny

Mikroskopy laboratoryjne (zwane te mianem mikroskopów optycznych), to danie mikroskopowe, które do bycia powiększonego obrazu obserwowanego przedmiotu stosuje światło używające przez organizm optyczny. Mikroskopy zbierają się zwykle z wyboru soczewek optycznych, z kilku do nawet kilkunastu.

Gdzie stosowane są mikroskopy? Nowoczesne mikroskopy laboratoryjne stosowane używane są w moc dziedzinach nauki do badań bardzo małych obiektów. Profesjonalne mikroskopy stosowane są w poszukiwaniach biologicznych, biochemicznych, cytologicznych, hematologicznych, urologicznych, dermatologicznych również w laboratoriach klinicznych w różnych instytucjach medycznych. W biologii mikroskopy laboratoryjne znajdują zastosowanie m.in. w badaniach drobnoustrojów i myśleniu morfologii komórek i tkanek. Dyscyplinami naukowymi płacącymi za wymienione pytania są mikrobiologia, histologia tudzież cytologia. Lecz w części chemii i fizyki mikroskopy wykorzystywane są przynajmniej w krystalografii czy metalografii. Geolodzy używają ich do analizy budowy skał.

Powiększanie obrazu Tradycyjne mikroskopy laboratoryjne wykorzystujące światło naturalne lub sztuczne w układzie optycznym (niekiedy określa się je dopiero mikroskopami świetlnymi), są i używane w szkolnictwie jako narzędzie edukacyjne wspomagające podczas działań z nauk ścisłych. Badany obiekt uważany jest dokładnie przez okular czy na ekranie monitora dzięki zastosowaniu przystawki projekcyjnej. Maksymalna fizyczna granica powiększenia obrazu w mikroskopach optycznych jest uzależniona przez rozdzielczość kątową obiektywu, jaka stanowi powiązana z długością fali światło, z serii za wyrazistość obrazu odpowiada precyzja wykonania soczewek. Pierwsze mikroskopy laboratoryjne umożliwiały dziesięciokrotne powiększenia, jednak we dzisiejszych mikroskopach optycznych można zrobić powiększenia ponad tysiąckrotne.